Anna Rusnak - Chojecka

Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim JPII. Uczestniczę w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT EDU w Warszawie.
Ukończyłam kurs terapii  skoncentrowanej na rozwiązaniach (I stopień). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Zakres pracy

[port_show_services]
Pracuję jako psycholog i terapeuta w poradni zdrowia psychicznego. Prowadzę również szkolenia oraz grupy wsparcia.
 
Jako pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie od kilku lat jestem związana z systemem pieczy zastępczej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie oraz w Przychodni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Lublinie. 
Pracowałam również z osobami starszymi w Dziennym Domu „Senior+” oraz jako konsultant telefonu kryzysowego.
 
Pracuję z osobami przeżywającymi trudności w relacjach, doświadczającymi kryzysu, konfliktów wewnętrznych, zmagającymi się z różnego rodzaju zaburzeniami, poczuciem samotności, pragnącymi odbudować poczucie własnej wartości, poszukującymi sensu oraz dalszych dróg własnego rozwoju.
Pracuję pod stałą superwizją. Dbam również o ciągły rozwój i poszerzanie wiedzy przez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach dotyczących obszarów takich jak mindfulness, problematyka zachowań suicydalnych, trauma i uzależnienia behawioralne. 
 
W procesie terapeutycznym wykorzystuję techniki doświadczeniowe, dialog motywacyjny i elementy teorii poliwagalnej.
 
W swojej pracy opieram się na budowaniu relacji terapeutycznej opartej na autentyczności, akceptacji i zaufaniu.

Psychoterapeutka poznawczo – behawioralna, ukończyła czteroletnie szkolenie w zakresie terapii poznawczo- behawioralnej osób dorosłych w Centrum CBT. A także szkolenie w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. (to na pierwsza stronę w zakładce terapeuci)

Swój warsztat pracy wzbogaca również technikami zaczerpniętymi z Terapii Schematów. Metody pracy dostosowuje do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracę z pacjentami prowadzi w oparciu o Kodeks etyczny Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Pracuje pod stałą superwizją.

Udziela konsultacji psychologicznych i prowadzi terapię dorosłych, młodzieży i dzieci. Udziela pomocy psychoterapeutycznej osobom, które chcą lepiej radzić sobie z własnymi emocjami, cierpią z powodu obniżonej samooceny, zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju, braku satysfakcji życiowej, trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi ludźmi, a także osobom znajdującym się w kryzysie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi obniżenia nastroju, lęków, trudności w relacjach oraz w pracy, a także osobami po traumach.

Prowadzi również indywidualne Treningi Kompetencji Rodzicielskich w trakcie których poszerzysz swoje umiejętności z zakresu:
1. Rozumienia emocji, potrzeb i zachowań dziecka
2. Wpływu twoich własnych przeżyć i przekonań oraz modelu wychowawczego stosowanego przez Twoich własnych rodziców na metody wychowawcze które sam obecnie stosujesz
3. Stawiania granic z szacunkiem i dbałością o emocje i potrzeby dziecka i rodzica
4. Radzenia sobie w sytuacjach trudnych
5. Budowania pewności siebie, poczucia własnej wartości i sprawczości u dziecka
6. Zastępowania kar i nagród metodami opartymi na współpracy i wzajemnym zrozumieniu
Zagadnienia poruszane w trakcie treningu dobiera indywidualnie w zależności od już posiadanych zasobów i umiejętności uczestnika.

„Psychoterapia jest dla mnie procesem, który daje szansę na czerpanie pełnej satysfakcji z życia przez moich pacjentów, ale również bardzo trudną pracą nad swoimi emocjami i trudnościami, która prowadzi do licznych zmian w postrzeganiu siebie i świata. Dlatego w swojej pracy dbam o atmosferę ciepła, akceptacji, otwartości i zaufania. Staram się aby moi pacjenci mieli poczucie, że nie są sami w tej drodze do pełniejszego życia. Praca z ludźmi jest dla mnie nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją, która daje mi ogromną satysfakcję.”

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu