Natalia Wójtowicz

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS Humanistycznospołecznym w Warszawie. 
 
Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży stworzonego przez Ośrodek Regeneracja oraz Laboratorium Psychoedukacji
 
Jestem certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych.
 
Ukończyłam wiele szkoleń, wśród nich “Zachowania agresywne u dzieci – praca z trudnym uczniem” oraz “Koncentracja uwagi i uważności dziecka z elementami jogi dla dzieci”.
 

Zakres pracy

[port_show_services]
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas pracy wolontarystycznej w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii dziecięcej oraz w Fundacji “Przyjaciółka”, gdzie wspierałam rozwój i samopoczucie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Udzielałam wtedy pomocy również opiekunom sprawującymi nad nimi pieczę. 
 
Przez wiele lat jeździłam na obozy psychologiczne oraz terapeutyczne jako wychowawca, a także kierownik.  Pracowałam również w przedszkolach prywatnych, powszechnych oraz integracyjnych.
 
Przygotowałam i zrealizowałam autorskie zajęcia “Teatr emocji”, stworzone z myślą o dzieciach nieśmiałych lub nieufnych, w trakcie których za pomocą technik psychodramy mogą wyrazić siebie oraz swoje emocje. 
 
Wielokrotnie pracowałam przy badaniach naukowych, m.in. byłam asystentką podczas finansowanego przez NCN badania “Długoterminowy trening muzyczny a umiejętność czytania u dzieci w wieku wczesnoszkolnym”. 
 
Prowadziłam cykliczne warsztaty psychoedukacyjne z zakresu regulacji emocji dla dzieci oraz dorosłych, psychologiczne wieczory filmowe oraz szkolenia dla kadry pedagogicznej z zakresu wspierania i rozumienia dzieci i młodzieży. 
W Porcie Zmiana pracuję z dziećmi od 4 r. ż., a także z rodzicami w zakresie konsultacji rodzicielskich. W
swojej pracy kieruje się przede wszystkim indywidualnym podejściem. Staram się przełożyć psychologiczne treści na praktyczne wskazówki, które tak “po ludzku” da się zastosować.
 
Psychoterapia jest dla mnie drogą, która pomaga uporządkować, zrozumieć, a przede wszystkim doświadczyć swoich emocji. Szczególnie w pracy z dziećmi i młodzieżą ważne dla mnie jest, aby gabinet był miejscem, gdzie można wyrazić swoje emocje, ale i dostać do tego narzędzia, z których można 
korzystać poza gabinetem. 
 
Dbam o atmosferę opartą na zrozumieniu i zaufaniu. Bazuję na indywidualnym podejściu, tak aby udzielana przeze mnie pomoc była skuteczna.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu