Konsultacja dla rodziców z psychologiem

Port Zmiana - Konsultacja dla rodziców | Warszawa - Śródmieście

Profesjonalne wsparcie dla rodziców

Rozwiązania istnieją

Konsultacje dla rodziców

W czasie ważnej i pięknej podróży (jak można określić czas bycia rodzicem) zdarzają się trudne przystanki, na których czasem zatrzymujemy się i nie umiemy samodzielnie ruszyć dalej. Jeśli dręczą Cię zmartwienia i niepokój, Port Zmiana może stać się bezpieczną przystanią dla Ciebie i Twojego dziecka.

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot.”

Tak mówi mądrość ludowa…

Jednak rodzice na każdym etapie rozwoju swoich dzieci mogą potrzebować wsparcia. Bez względu na skalę problemu, warto dać sobie szansę na znalezienie rozwiązania. Czujesz, że Twój kontakt z dzieckiem znacznie się pogorszył? Twoje dziecko się wycofuje? Skarży się na złe samopoczucie, a Ty także czujesz, że coś jest nie tak? Dzięki konsultacji z psychologiem możesz nauczyć się, jak reagować w trudnych sytuacjach.

Konsultacje psychologiczne dla rodziców przeznaczone są także dla osób, które chcą poprawić swoje relacje z dzieckiem. W codziennym pośpiechu i zgiełku, dzięki tym spotkaniom możesz zatrzymać się na moment i złapać chwilę refleksji dotyczącej całej Twojej rodziny. To ważne by zrozumieć, jak wielki wpływ na kształtowanie zdrowia psychicznego dziecka ma Twoje samopoczucie i postawa. Naszym priorytetem jest pomóc Ci odnaleźć wewnętrzną motywację i wiedzę do działania nad rozwijaniem umiejętności radzenia sobie z tymi trudnościami.

Większość problemów dzieci możesz rozwiązać samodzielnie, ale...

Kiedy warto rozważyć konsultacje psychologiczne dla rodziców?

Jako rodzice odpowiadamy nie tylko za zaspokojenie potrzeb fizycznych i emocjonalnych dziecka. To od nas dziecko uczy się życiowych umiejętności, kompetencji społecznych i odpowiednich zachowań. Dla młodych stażem rodziców może być to szczególnie trudne przedsięwzięcie. Od chwili, gdy dziecko pojawia się w naszym życiu, jego potrzeby wysuwają się na pierwszy plan. Z biegiem czasu, może to powodować coraz większe zmęczenie, stres i napięcie.

Pomoc dla rodziców

Niektóre sytuacje są na tyle przytłaczające, że możesz poczuć się bezsilna, bezsilny. Zdolność do zapewnienia stałej opieki, lęk o finanse, poczucie wiecznej gonitwy. Do tego dochodzą brak snu, ciągłe zaspokajanie potrzeb niemowlęcia lub małego dziecka kosztem własnych. To tylko wierzchołek góry lodowej. Wyjątkowo trudne jest rodzicielstwo w przypadku dziecka z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową. Pojawia się potrzeba specjalistycznego leczenia, szczególnej opieki oraz licznych terapii.. Dodatkowo, mentalnie u wielu rodziców występują trudności związane z pojawieniem się rodzeństwa. W takich sytuacjach, często rodzicom dokuczają poczucie winy i stres z powodu niemożności poświęcenia równej uwagi wszystkim pociechom, jeśli jedno dziecko wymaga wzmożonej opieki i uwagi.

 

Współpraca z psychologiem pomaga zrozumieć potrzeby zarówno dziecka, jak i rodzica. Chcemy podnieść Twoją świadomość, ułatwić Ci osiągnięcie równowagi emocjonalnej i pomóc radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia rodzicielstwo.

Pomoc - konsultacja na każdym poziomie | Warszawa - Ochota, Śródmieście

Jakie problemy u dzieci mogą zwrócić uwagę rodzica

Rodzice w większości przypadków bez trudu potrafią dostrzec zmiany w zachowaniu swoich dzieci.

Najczęściej umiemy także dotrzeć do przyczyny.

Często rozmowa pozwala dotrzeć do sedna i odnaleźć rozwiązanie, które pozwoli zarządzać problemem na tyle skutecznie, że dodatkowa interwencja nie jest konieczna.

Bywają jednak problemy u dzieci, na które jako rodzice powinniśmy zwrócić szczególną uwagę:

dziwne nawyki u dzieci

nieprawidłowości w rozwoju dziecka

niepokojące zainteresowania

trudności w opanowaniu emocji, jak: złość, agresja, impulsywność, wrogość

objawy mogące świadczyć o zaburzeniu ze spektrum autyzmu, jak: problemy ze zrozumieniem emocji, powtarzające się wzorce zachowań, trudności z rozwojem mowy etc.

nadmierna nieśmiałość, lękliwość, trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, negatywnym obrazem siebie, niskim poczuciem własnej wartości

nagła zmiana w sposobie zachowywania się i wyglądzie (obawa rodziców związana z nieodpowiednim towarzystwem dziecka, stycznością ze światem przestępczym, narkotykami, alkoholem).

Pomoc doradcza dla rodziców w Porcie Zmiana

Psychoterapeuci Konsultujący - Warszawa Mokotów

[related_employees]

Zaplanuj spotkanie, Wybierz termin i terapeutę

Czy czujesz się czasem przytłoczony/-a rodzicielskimi obowiązkami? Czy masz wątpliwości, jak najlepiej wspierać swoje dziecko? W Porcie Zmiana oferujemy specjalistyczne konsultacje psychologiczne dla rodziców, które pomogą Ci odnaleźć harmonię i odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Nasz zespół psychoterapeutów dostarczy Ci narzędzi do dobrej komunikacji i budowania zdrowej relacji z Twoim dzieckiem. Umów się na wizytę i zacznij zmieniać życie swojej rodziny!

Wybierz usługę*
Wybierz terapeutę*
Ilość testów*

Jak trafić do portu

Konsultacja dla rodziców - ile to trwa?

W zależności od potrzeb spotkanie może być pojedyncze lub powtarzalne. Czas trwania sesji to 50 minut. Najważniejsze jest zrozumienie problemu oraz dobór odpowiednich narzędzi terapeutycznych, które będą dla Ciebie wsparciem.

Konsultacja

psychologiczna / psychoterapeutyczna
220 PLN
  • 50 minut

Dlaczego warto skorzystać z tego wsparcia

Konsultacja dla rodziców – na czym się skupiamy?

Konsultacja dla rodziców w trudnej sytuacji

Często rodzice zgłaszają się do nas z trudnościami w rozwiązywaniu problemów związanych z zachowaniem, emocjonalnymi reakcjami lub innymi wyzwaniami, jakie może stawiać przed nimi dziecko. Rzecz jasna zakres i specyfika problemów uzależnione są od wieku dziecka, jego otoczenia oraz innych czynników.

Poza tym w rodzinach pojawiają się problemy takie jak rozwód, separacja, konflikty między rodzeństwem, choroba lub śmierć członka rodziny. W każdym przypadku praca z rodzicami wymaga całkowicie indywidualnego podejścia.

Praca z psychologiem pomaga rodzicom zidentyfikować problematyczne reakcje i doświadczenia, które utrudniają relacje z dzieckiem. Wspólnie pracujemy m.in. nad konfliktami, nadmiernym napięciem, złością i innymi emocjami, które pojawiają się w rodzinie. Szukamy rozwiązań, które zastąpią stare nawyki nowymi. Jednocześnie pomagamy zrozumieć jak możesz wspierać swoje dziecko w rozwoju emocjonalnym. Podpowiadamy jak przy tym wszystkim nie zapomnieć o sobie.

Pomożemy Ci również zrozumieć różne zachowania dziecka – także te, które wynikają z jego naturalnego etapu rozwoju. Razem odkrywamy nowe aspekty relacji rodzic – dziecko. Celem tutaj jest przede także poczucie pewności w roli rodzica, odnalezienie swojego właściwego miejsca.

Pacjenci o nas

Opinie

Konsultacje psychologiczne dla rodziców - Warszawa Ochota

Nauka o Twoim dziecku dzięki konsultacji z psychologiem

Nie istnieje jedna, uniwersalnej rada, która byłaby skuteczna w rozwiązywaniu wszystkich trudności, z jakimi najczęściej zmagają się rodzice.

Specjalista pomoże Ci zidentyfikować problemy, których dziecko może jeszcze nie być w stanie wyrazić lub zrozumieć. Poradnictwo dla rodziców to duża dawka wiedzy i wsparcie w rozwoju Twojego dziecka, a przede wszystkim w poprawie Waszych relacji.

Jeśli jesteś samotnym rodzicem warto także sięgnąć po wsparcie wśród rodziny, przyjaciół oraz organizacji, które oferują pomoc dla samotnych rodziców.

W Porcie Zmiana oferujemy poradnictwo psychologiczne, które może być również pomocne w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z samotnym rodzicielstwem.

Zmiana zaczyna się od wiedzy

Pytania i odpowiedzi

Konsultacje skierowane są do rodziców, opiekunów oraz każdego, kto pełni rolę wychowawczą i potrzebuje wsparcia w kwestiach związanych z wychowywaniem dzieci.

Możemy omówić szeroki zakres tematów, takich jak trudności w komunikacji z dzieckiem, zarządzanie trudnymi zachowaniami, wsparcie emocjonalne dziecka, radzenie sobie z rodzicielskim stresem oraz inne indywidualne wyzwania.

Warto się zastanowić nad głównymi problemami i celami, które chciałbyś omówić, oraz przygotować listę ewentualnych pytań do psychologa. Możesz również zanotować konkretne sytuacje, które budzą Twoje zmartwienia.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu