Psycholog dla dorosłych

Port Zmiana - wsparcie dla dorosłych Mokotów, Ochota, Śródmieście

Zacumuj w strefie dla dorosłych

Znajdź spokój

Psychoterapia osób dorosłych - Mokotów

Czym jest psychoterapia indywidualna

Psychoterapia to profesjonalna pomoc, której udziela wykwalifikowany terapeuta. Jej celem jest poprawa zdrowia psychicznego oraz ogólnego funkcjonowania. To proces, który umożliwia zrozumienie oraz rozwiązanie problemów emocjonalnych. Pomoże również w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi oraz osiągnięciu pozytywnych zmian w myśleniu, zachowaniach i relacjach z innymi ludźmi. Zadaniem terapeuty jest pomoc w odnalezieniu źródła problemów, a także wzorców myślowych i przekonań, które mogą wpływać na Twoje samopoczucie oraz powstawanie zaburzeń psychicznych.

Psychoterapeuci wykorzystują różnorodne podejścia, techniki i metody, w zależności od potrzeb pacjenta i podejścia terapeutycznego, w którym pracują. Do wyboru masz psychoterapię indywidualną, terapię grupową, dla par czy rodzinną, a także różnego rodzaju treningi, np. umiejętności społecznych – w zależności od charakteru problemów i Twoich preferencji. Psychoterapia może być krótkoterminowa (kilka miesięcy) lub długoterminowa, w zależności od złożoności problemów.

Ostatecznym celem psychoterapii jest poprawa jakości Twojego życia. Zależy nam na tym, byś zwiększył samoświadomość, osiągnął równowagę emocjonalną i potrafił skutecznie radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Port Zmiana - Założycielka i właścicielka

Psycholog dla dorosłych w Porcie Zmiana

Kiedy potrzebny jest psychoterapeuta i psychoterapia

Psychoterapia może pomóc w wielu obszarach Twojego życia.

Psycholog dla dorosłych, a zwłaszcza psychoterapeuta może wspierać Cię w trudnych momentach w sposób profesjonalny.

Dzięki właściwej wiedzy i praktyce w pracy z Pacjentami.

Najczęstsze sytuacje i problemy, kiedy decydujemy się na przyjście do psychoterapeuty

To tylko kilka przykładów obszarów, w których psychoterapia dla dorosłych może pomóc

Psycholog dla dorosłych - Ochota

Trauma

przepracowanie traumatycznych wydarzeń, takich jak przemoc fizyczna czy seksualna, napaść, nagła choroba czy śmierć, wypadki, katastrofy naturalne,

Rozwód

podczas trudnych zmian życiowych, takich jak rozwód, utrata pracy, emigracja, pojawienie się dziecka,

Relacje

przepracowanie traumatycznych wydarzeń, takich jak przemoc fizyczna czy seksualna, napaść, nagła choroba czy śmierć, wypadki, katastrofy naturalne,

Zaburzenia odżywiania

w leczeniu zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się,

Kłopoty w związku

niezależnie od ich charakteru formalnego lub nie, czasami związki dwojga ludzi poddane są bardzo trudnym próbom,

Problemy w pracy

wypalenie zawodowe, ciągły stres, trudności w relacjach ze współpracownikami

Emocje

przy poczuciu nadmiernej złości, lęku lub paraliżującego stresu,

Uzależnienia

wsparcie w walce uzależnieniami poprzez znalezienie ich źródła

Relacje w rodzinie

kłótnie bez powodu, brak zrozumienia, problemy w relacji z dziećmi, rodzicami, rodzeństwem.

Poznaj zespół, który pomaga w trudnych sytuacjach

Psychoterapeuci dla dorosłych - Warszawa Mokotów

[related_employees]

Zaplanuj spotkanie, wybierz termin i terapeutę

Zapraszamy do Portu Zmiana – centrum wsparcia psychologicznego w samym sercu Warszawy. Wykwalifikowany zespół terapeutów specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematu i terapii psychodynamicznej. Proponujemy skuteczne metody pracy nad poprawą zdrowia psychicznego. Niezależnie od tego, czy mierzysz się ze stresem, trudnościami emocjonalnymi czy problemami relacyjnymi, indywidualnie dostosowane podejście pomoże Ci osiągnąć pełnię zdrowia psychicznego. Zarejestruj się już dziś, by rozpocząć swoją drogę do lepszego samopoczucia i zdrowszych relacji. Port Zmiana to miejsce, gdzie zaczniesz nowy rozdział w swoim życiu.

Wybierz usługę*
Wybierz terapeutę*
Ilość testów*

Jak trafić do portu

Psycholog dla dorosłych - ile to trwa?

Psychoterapia indywidualna to cykl spotkań odpowiadających na Twoje potrzeby. Czas trwania sesji to 50 minut.
Terapia może być krótko lub długoterminowa, w zależności od indywidualnych potrzeb. Jednym z technicznych elementów tego procesu jest tzw. kontrakt terapeutyczny

Konsultacja

psychologiczna / psychoterapeutyczna
220 PLN
  • 50 minut

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii dla dorosłych

Z jakim problemem do psychoterapeuty

Psycholog dla dorosłych - kiedy?

Pozytywnych efektów terapii doświadczają osoby cierpiące z powodu zaburzeń psychicznych, takich jak nadmierny lęk lub depresja. Współpraca z terapeutą pomaga również w radzeniu sobie z innymi problemami natury psychicznej, np. niską samooceną, kłopotami w związku czy pracy. 

Możesz się na nią zdecydować również wtedy, gdy chcesz po prostu lepiej zrozumieć samego siebie.

Najważniejsze jest to, byś miał w sobie wewnętrzną motywację do działania i znalazł odpowiedniego terapeutę. Na terapię nigdy nie jest za późno – zawsze warto szukać rozwiązania swoich problemów.

Pacjenci o nas

Opinie

Psycholog dla dorosłych - Warszawa Śródmieście

Jak wygląda psychoterapia dla dorosłych?

Psychoterapia nazywana czasami terapią poprzez rozmowę, odnosi się do różnych terapii, które mają na celu pomóc osobie zidentyfikować i zmienić niepokojące emocje, myśli i zachowania. Specjalista zajmujący się zdrowiem psychicznym może stosować kilka rodzajów psychoterapii. Wybór rodzaju terapii zależy od konkretnego stanu i/lub okoliczności.

W Porcie Zmiana wesprzemy Cię na drodze procesu „odnowy” Twojego życia, od samych podstaw po satysfakcjonujące rozwiązanie trudności. Cechujemy się tym, że tkwi w nas dużo empatii, ludzkiego zrozumienia, w połączeniu z profesjonalizmem i wiedzą.

Razem z Pacjentem tworzymy strategię zarządzania problemami

Praca w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT)

Praca w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) polega na współpracy terapeuty z pacjentem w celu identyfikacji i zmiany niezdrowych wzorców myślenia, odczuwania i zachowania. Psychoterapeuta pracujący w tym modelu, skupia się na rozumieniu aktualnych problemów pacjenta, a nie na analizie jego przeszłości. Staramy się pomóc pacjentom zrozumieć, jak ich myśli wpływają na ich emocje i zachowanie. Terapeuta pracuje z nimi nad rozwijaniem umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

 

CBT jest podejściem problemowo-zorientowanym i aktywnym. W trakcie sesji, pacjent i terapeuta pracują razem nad ustaleniem konkretnych celów i strategii ich osiągnięcia. Terapeuta często zadaje „prace domowe”, które mogą obejmować ćwiczenia poznawcze, eksperymenty behawioralne lub techniki relaksacyjne.

Dla pacjenta, praca w nurcie poznawczo-behawioralnym oznacza aktywne zaangażowanie w proces terapii. Pacjent jest zachęcany do eksplorowania i kwestionowania swoich przekonań, a także do eksperymentowania z nowymi sposobami myślenia i zachowania.

Zmiana zaczyna się od wiedzy

Pytania i odpowiedzi

Psychoterapia jest skuteczna w leczeniu szerokiej gamy problemów, takich jak depresja, lęki, stres, problemy relacyjne, trudności w zarządzaniu gniewem oraz inne kwestie wpływające na zdrowie psychiczne.

Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od specyfiki problemów oraz celów, jakie sobie stawia. Może to być od kilku do kilkunastu sesji.

Skierowanie od lekarza nie jest wymagane do rozpoczęcia psychoterapii. Możesz skontaktować się z nami bezpośrednio, aby umówić się na konsultację wstępną.

Aby umówić się na wizytę, możesz zadzwonić do naszego gabinetu lub zarezerwować termin dzięki naszemu systemowi rejestracji dostępnemu na stronie. Wystarczy wybrać terapeutę i dogodny dla Ciebie termin wizyty.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu