Psychoterapia dla dorosłych online

Port Zmiana - zdalne wsparcie dla dorosłych

Czasem potrzebny jest nawet zdalny kontakt

Tak również pomagamy

Psychoterapia dla dorosłych online

Konsultacja psychologiczna online dla dorosłych, to mówiąc najprościej spotkanie online z psychologiem. Jest to kluczowy krok, który stanowi punkt wyjścia w procesie terapii. Ten typ konsultacji jest wygodną alternatywą dla spotkań stacjonarnych w gabinecie psychoterapeuty.

Psychoterapia dla dorosłych online niesie ze sobą sporo korzyści.

Jako forma pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, oznacza dla naszych pacjentów, łatwy dostęp do wsparcia psychologicznego bez konieczności wychodzenia z domu.

To często nie jest łatwe

Wiele osób zanim podejmie decyzje o umówieniu konsultacji boryka się z natłokiem myśli. Często ze wstydem, obawą przed oceną ze strony otoczenia. Istnieje taki pogląd, że jesteś dorosły, więc sam(-a) musisz radzić sobie ze swoimi problemami i emocjami.

Po prostu się ogarnij

Nic bardziej mylnego. To prawda – decyzja o skorzystaniu z pomocy psychologicznej może być trudna, ale często jest konieczna. Konsultacje psychologiczne online minimalizują niektóre Twoje obawy: nie musisz nigdzie jechać, prowadzisz rozmowę z miejsca, w którym czujesz się bezpiecznie. Jest to również wygodny sposób komunikacji dla wielu pacjentów.

Problemy trudne do rozwiązania samodzielnie

Warto pamiętać, że podjęcie decyzji o wizycie u psychologa jest odważnym krokiem w kierunku poprawy zdrowia psychicznego i ogólnie dobrostanu w życiu. Terapeuci w Porcie Zmiana skupiają się na tym, aby służyć Ci zrozumieniem, wsparciem i pomocą, bez osądzania czy krytyki.

 

Kiedy do Portu jest daleko...

Dla kogo jest przeznaczona konsultacja psychologiczna ONLINE?

Jest skierowana do wszystkich osób, które potrzebują wsparcia terapeutycznego, a jednocześnie preferują wygodę i elastyczność w dostępie do specjalisty.

Forma zdalna jest szczególnie istotna dla osób dla których dotarcie do gabinetu uniemożliwia lub utrudnia ich miejsce zamieszkania. Chodzi tu zwłaszcza o odległość, problemy z transportem. To także praktyczne rozwiązanie dla:

Psychoterapia dla dorosłych online w praktyce

pracujących na pełen etat

rodziców zajętych opieką nad dziećmi

dla osób mieszkających za granicą, którzy chcą skorzystać z terapii w swoim ojczystym języku

dla tych, którzy chcą pozostać w komforcie swojego domu podczas spotkania.

osób często podróżujących, których codzienny kalendarz uniemożliwia przyjście na spotkania w Porcie Zmiana.

Poznaj zespół który wspiera z bliska i z daleka

Psychoterapeuci dla dorosłych

[related_employees]

Zaplanuj spotkanie, Wybierz termin i terapeutę

Być może czujesz, że codzienne obowiązki nie pozwalają Ci znaleźć czasu na wizyty w gabinecie terapeutycznym? Psychoterapia online w Porcie Zmiana umożliwia dostęp do profesjonalnej pomocy bez wychodzenia z domu. Nasze sesje online są równie skuteczne, jak te stacjonarne, oferując pełną dyskrecję i komfort. Skorzystaj ze wsparcia psychoterapeutycznego, które pomoże Ci odzyskać równowagę emocjonalną i radzić sobie z trudnościami życiowymi. Umów się na konsultację online i poczuj różnicę!

Wybierz usługę*
Wybierz terapeutę*
Ilość testów*

Jak trafić do portu

Psychoterapia dla dorosłych online - ile to trwa?

Psychoterapia indywidualna ONLINE to cykl spotkań odpowiadających na Twoje potrzeby. Czas trwania sesji to 50 minut.
Terapia może być krótko lub długoterminowa, w zależności od indywidualnych potrzeb. Jednym z technicznych elementów tego procesu jest tzw. kontrakt terapeutyczny

Konsultacja

psychologiczna / psychoterapeutyczna
210 PLN
  • 50 minut

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii

Dlaczego warto wybrać terapię online

Wiedza i kompetencje naszych terapeutów w prowadzeniu takiej formy pomocy psychologicznej dają pozytywne efekty zarówno w przypadku konsultacji, jak i później podczas psychoterapii. Z drugiej zaś strony te spotkania są cenione przez pacjentów dając im jeszcze większe poczucie prywatności, anonimowość i dyskrecji. Ponadto, jak pokazują badania, terapia prowadzona online jest tak samo skuteczna i umożliwia osiągnięcie takich samych rezultatów jak terapia w tradycyjnej formie.

Powyższe wartości stanowią standard w przypadku każdej formy kontaktu z psychologiem czy psychoterapeutą w Porcie Zmiana

Pacjenci o nas

Opinie

Pycholog dla dorosłych - spotkania zdalne

Kiedy potrzebujesz konsultacji psychologicznej online?

 

Wsparcie w postaci konsultacji psychologicznej online dla osób dorosłych może okazać się niezbędne w różnych momentach życia. Jest szczególnie ważne kiedy:

zmagasz się problemami emocjonalnymi, takimi jak: depresja, niepokój, czy stres wynikający z codziennych wyzwań lub sytuacji kryzysowych,

w przezwyciężeniu traumy, radzeniu sobie ze stratą czy adaptacji do nowych okoliczności życiowych,

chcesz pomóc bliskim osobom, które zmagają się z problemami psychicznymi, ale nie wiesz, jak to zrobić.

poszukujesz metod radzenia sobie i głębszego rozumienia własnych uczuć,

borykasz się z brakiem wiary w siebie, niskim poczuciem własnej wartości

masz trudności z określaniem granic osobistych,

chcesz nauczyć się asertywnego wyrażania siebie,

dążysz do rozwinięcia swojego potencjału,

masz za sobą trudny okres lub serię trudnych doświadczeń,

interesuje Cię poszerzanie swojej wiedzy na temat zdrowia psychicznego,

w przypadku trudności w utrzymaniu, czy nawiązywaniu relacji,

odczuwasz lęk, zamartwiasz się lub doświadczasz ataków paniki

osób często podróżujących

Jak wygląda konsultacja psychologiczna ONLINE w przypadku osób dorosłych?

Psycholog dla dorosłych podczas pierwszej konsultacji online przeprowadza szczegółowy wywiad. Jest on podstawą do dalszej terapii bądź kolejnych konsultacji.

Pyta o powód zgłoszenia się na wizytę, ogólną sytuację życiową i Twoje oczekiwania co do spotkania. Dlatego przed sesją warto zastanowić się nad tym, co chcesz osiągnąć podczas konsultacji. Jakie konkretne problemy lub trudności chcesz omówić z terapeutą.

W trakcie spotkania online psycholog prowadzi konsultację w formie swobodnej rozmowy toczącej się wokół problemów, uczuć, doświadczeń Pacjenta.

Port Zmiana - Założycielka i właścicielka

Terapia poznawczo - behawioralna

Czego możesz się spodziewać?

Celem konsultacji jest profesjonalna pomoc ze strony psychoterapeuty, jest to możliwe poprzez znalezienie i identyfikację źródeł problemu. Ważne jest dotarcie do wszelkich zachowań, czy wzorców myślowych, które mają negatywny wpływ na dorosłego pacjenta. Psychoterapia dla dorosłych online to Profesjonalna pomoc terapeutów z Portu Zmiana. Wesprze Cię także w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi.

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych online pozwalają na osiągnięcie pozytywnych zmian w sposobie myślenia, w zachowaniu, czy relacjach z innymi ludźmi. Celem nadrzędnym tych spotkań jest poprawa szeroko rozumianego dobrostanu Pacjenta.

Zrozumienie kryzysu pozwala nim lepiej zarządzać

Dlaczego warto?

Temat zdrowia psychicznego jest obecnie bardzo istotny w społeczeństwie. Z dnia na dzień zrozumienie wpływu psychiki na jakość życia i codzienne funkcjonowanie wśród pacjentów rośnie. Edukacja i zwiększanie świadomości zdrowia psychicznego przyczyniają się do wzrostu liczby osób poszukujących pomocy psychologicznej.

 

Zmiana zaczyna się od wiedzy

Pytania i odpowiedzi

Główne korzyści to wygoda, oszczędność czasu związana z dojazdami, możliwość korzystania z terapii niezależnie od miejsca zamieszkania oraz większa dyskrecja.

Tak, wszystkie dane przekazywane podczas sesji online są zabezpieczone przez zaawansowane protokoły szyfrowania, a platformy używane do terapii zobowiązane są do przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.

Badania wykazują, że psychoterapia online może być równie skuteczna jak terapia tradycyjna w gabinecie, szczególnie w przypadku problemów takich jak depresja, lęk i stres.

Znajdź spokojne, prywatne miejsce, upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest stabilne, a urządzenie, z którego korzystasz, ma dostęp do kamery i mikrofonu. Przygotuj się tak, jak na normalne spotkanie z terapeutą.

Aby umówić się na sesję, wystarczy odwiedzić stronę internetową naszego gabinetu, wybrać zakładkę „Psychoterapia online” i skorzystać z formularza kontaktowego lub bezpośrednio zadzwonić, aby ustalić termin i godzinę sesji.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu